Питання-відповіді

Таке питання – що таке ПВХ-метал, або ламінований метал (поз.6 вузол № 3.16 вашого керівництва)? Чи можна використовувати оцинкування з полімерним покриттям.

Добрий день! Ламінований метал ( ПВХ- метал) – це багатошаровий лист , отриманий в результаті з’єднання полімерної мембрани товщиною 0,8 мм і тонкого листа оцинкованої сталі товщиною 0,6 мм. Використовується для вирішення вузлів кріплення мембран в місцях примикань покрівлі , проміжного кріплення мембрани на стінах і парапетах , для виготовлення захисних фартухів , компенсаторів деформаційних швів , елементів зовнішніх водостоків та оздоблення звисів карнизів. Полімерне покриття на верхній поверхні металу дозволяє приварити пластикову мембрану до профілю з металу , забезпечивши герметичне з’єднання .

Оцинкування з полімерним покриттям використовувати не можна , так як мембрани не привариться до даного покриттю і не буде утворювати надійного зварного з’єднання.

Підрядник проводить на об’єкті роботи з ПВХ-мембраною при температурі нижче-10С. У мене, як у замовника виникає питання: «Чи дозволено проводити покрівельні роботи при такій температурі і які умови робіт та експлуатації повинні при цьому дотримуватися?

Перед укладанням мембрани при температурі нижче +5 С необхідно витримувати матеріал в теплому приміщенні не менше 12 годин і при температурі не нижче +15 С. Укладання проводити безпосередньо після виносу матеріалу з приміщення. Це обумовлено можливістю усадки поліестрової сітки при негативних температурах. Також необхідно враховувати , що забороняється робити укладання мембрани при температурі нижче -15 С. При проведенні робіт в зимовий період необхідно враховувати, що забороняється вихід і пересування по незахищеним ділянкам покрівлі при температурі навколишнього середовища нижче позначки -15

Чи можна при влаштуванні покрівлі з ПВХ мембрани як розділовий шар використовувати склополотно менше 100 г/м2 (зокрема – 40). на що це вплине і в якій нормативної документації це можна знайти?

Для влаштування розділового шару між ПВХ мембраною і екструзійним пінополістиролом не можна використовувати склополотно менше 100 г/м2. При меншій щільності нічого очікувати необхідного поділу матеріалів і відбуватиметься їх руйнування.

Яка потужність обігріву воронки внутрішнього водостоку з листвоуловителем і обтискним фланцем?

Потужність варіюється в діапазоні 10-30Вт залежно від темрепатури повітря

Кажуть, що ПВХ-мембрани не сумісні з екструзійним пінополістиролом. Чи так це?

Дійсно, всі ПВХ мембрани мають хімічну несумісність з екструзійним пінополістиролом. Тому при укладанні ПВХ мембран безпосередньо на екструзійний пінополістирол необхідно передбачати розділовий шар – склополотно щільністю не менше 100 г/м2.

Чи можна укладати ПВХ-мембрану поверх старого бітумного покрівельного килима?

ПВХ-мембрани можна укладати на шар старого бітумного покрівельного килима, який пролежав на покрівлі не менше 1 року. При цьому між мембраною і старим покрівельним килимом обов’язково повинен укладатися шар геотекстилю вагою не менше 300 г/м2.